Temel İsg Sertifikası Kaç Günde Çıkar

Temel İSG Sertifikası Kaç Günde Çıkar? Sorusu uzmanlarımıza en çok sorulan sorulardan biri. Bu yazımızda bu sorunuza en güncel haliyle cevap vereceğiz. Peki sorular biter mi? Hayır. Temel İSG Eğitimi Nedir? Temel İSG Eğitimini Kimler Verebilir? Sorularını da bu yazımızda cevaplayacağız.

Yazımıza Temel İSG Eğitimi Nedir? Sorusu ile başlıyoruz.

İçindekiler

Temel İSG Eğitimi Nedir?

Bir işyerinde çalışan kişilere;

➡️Temel İş Güvenliği Prensiplerini ve oluşabilecek iş kazalarının önüne nasıl geçebileceklerini öğretmek,

➡️Alınabilecek tedbirler hakkında bilinçlendirmek,

➡️Çalışanların can güvenliklerinin ve sağlıklarının korunduğu bir çalışma alanı hedeflemek,

amacıyla oluşturulan bir temel eğitimdir.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında çalışanlara bir iş ahlakı oluşturmak, çalışan personelin farkındalığını arttırmak ve bilgilerini pekiştirmek amaçlanmaktadır.

Temel İSG Eğitimini Kimler Verebilir?

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verebilecek kişi yada kurumlar Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik de belirtilmiştir.

Burada dikkat edilecek husus Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verebilecek kişi yada kurumların yetkinliklerinin ya da konunun uzmanı olup olmadığının kontrol edilmesidir.

Aşağıda belirttiğimiz tablo da ilgili yönetmelik de belirtilen kişi ya da kurumlar gösterilmektedir. İşte o eğiticiler:

📌 İşyerinde İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini yürüten İş Güvenliği Uzmanları ile İşyeri Hekimleri,
📌 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi,
📌 Üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim birimleri tarafından eğiticilerin uzmanlık alanının Temel İsg Eğitimi konularına uygun olması kaydıyla verilir.
📌 Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları.
📌 İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri.
📌 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş eğitim kurumları.
📌 Çalışanlara ücretsiz eğitim hizmeti veren ve kamu yararına kuruluş statüsüne haiz, eğitim amaçlı kurulmuş vakıflar.

Burada belirtilen kurum ve kuruluşlar bu eğitimleri bünyelerinde görevli; İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesine veya İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine veya İşyeri Hekimliği Belgesine sahip kişiler aracılığı ile verebilirler.

Temel İSG Sertifikası Kaç Günde Çıkar?

Temel İSG Sertifikası Kaç Günde Çıkar? Sorusuna cevabımız eskiden olsaydı bir kaç gün diyebilirdik. Ancak şu an sadece dakikalar içerisinde Temel İSG Sertifikası ( İSG Eğitim Belgesi) sahibi olabilirsiniz. Nasıl mı?

✅ Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan temelisg.com.tr sitemiz bakanlık tarafından yetkilendirilmiş, 14 yıllık eğitim tecrübesi olan, deneyimli eğitmenlerle çalışan, binlerce sertifika vermiş bir eğitim kurumunun çatısı altında hizmet vermektedir.

✅ Bunun yanında temelisg.com.tr hızlı ve güvenli bir şekilde isg eğitim belgesi verilmesi amacıyla kurulmuş olup teknik altyapısı da bu şekilde geliştirilmiştir.

Temel İsg Uzaktan Eğitim Sistemi ile işyerinizde bulunan personele Temel İSG Eğitimi aldırabilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınız hem zamandan hem de mekandan tasarruf sağlayacaktır. Yasal zorunluluk olan Temel İSG Sertifikası ( İSG Eğitim Belgesi), işler aksatılmadan sadece bir kaç saat içerisinde çalışanlara teslim edilebilecektir. Ayrıca temelisg.com.tr sitemize özgü, Temel İSG Sertifikası ( İSG Eğitim Belgesi) sistemimiz üzerinden sorgulanabilir ve doğrulanabilir şekilde geliştirilmiştir.

✅ İhtiyacınız olan internet bağlantısı, bilgisayar, tablet veya mobil telefondan fazlası değildir.

Konu ile ilgili Temel İsg Sertifikası Zorunlu mu? yazımızı da okuyabilirsiniz.Bu içeriğimiz umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan Uzaktan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sistemi Temel İsg Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir.