Temel İsg Sertifikası Nasıl Sorgulanır

Temel iş sağlığı ve güvenliği sertifikası nasıl sorgulanır? ve Temel isg belgesi nasıl doğrulanır? sorularına bu yazımızda cevap veriyor olacağız. Ayrıca temel iş sağlığı ve güvenliği sertifikası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine de yine bu yazımızda yer vereceğiz.

İçindekiler

Temel İsg Sertifikası Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği bir işveren çalıştırdığı tüm çalışanlara Temel iş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek zorundadır. Bu nedenle temel isg sertifikası veren kurumlar da sıkça araştırılır hale gelmiştir. Fakat özellikle yetkisiz kurumlar tarafından verilen sertifikalar nedeniyle güvenilir bir eğitim kurumu bulmak da oldukça zorlanılır hale gelmiştir.

Peki Temel İsg Sertifikası Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi verecek kurum araştırılıp, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olup olmadığına özellikle dikkat edilmelidir.
  • İsg Eğitim Belgesi verecek kurumun tecrübesi, eğitmenleri ve eğitim verdiği öğrenci sayısı araştırılmalıdır.
  • İsg Eğitim Sertifikası verecek kurumun teknik donanımı ve altyapısı araştırılmalıdır.
  • Kurumun vereceği Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası benzersiz bir belge numarası içermeli ve bu belge numarasına göre sorgulanabilir ve doğrulanabilir olmalıdır.

Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan temelisg.com.tr sitemiz yukarıda saydığımız tüm şartları yerine getirmiş ve kendini ispatlamış bir eğitim kurumunun güvencesi ile hazırlanmıştır. Yani bakanlık tarafından yetkilendirilmiş, 13 yıllık eğitim tecrübesi olan, deneyimli eğitmenlerle çalışan, binlerce sertifika vermiş bir eğitim kurumunun çatısı altında hizmet vermektedir.

Bunun yanında temelisg.com.tr hızlı ve güvenli bir şekilde isg eğitim belgesi verilmesi amacıyla kurulmuş olup teknik altyapısı da bu şekilde geliştirilmiştir. Temel iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, sistemimiz üzerinden sorgulanabilir ve doğrulanabilir şekilde geliştirilmiştir.

İsg Eğitim Belgesi Nasıl Doğrulanır?

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası benzersiz bir belge numarası içermeli ve bu belge numarasına göre sorgulanabilir ve doğrulanabilir olmalıdır demiştik. Peki sistemiz üzerinde temel isg sertifikası nasıl doğrulanır?

Kursu tamamladığınızda kullanıcı paneli menüsünden aldığınız sertifikaları görüntüleyebilirsiniz. Görüntüleyeceğiniz sertifikanın sağ üst köşesinde bir QR kod göreceksiniz. Bu QR kodu cihazlarınız üzerinden taratıp sertifikanızı doğrulayabilirsiniz.

Temel İsg Sertifikası Nasıl Sorgulanır?

Sertifikanızı qr kod üzerinden doğrulayacağınız gibi aynı zamanda sitemizdeki sertifika sorgulama sisteminden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için sertifika sorgulama sayfasında sertifikanız üzerinde bulunan belge numaranızı sertifika (Belge No) alanına girerek sertifikanızı sorgulayabilirsiniz.

Konu ile ilgili Temel İsg Sertifikası Zorunlu mu? yazımızı da okuyabilirsiniz.Bu içeriğimiz umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştiraki olan Uzaktan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sistemi Temel İsg Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir.